browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ostatni sprawdzian formy

Posted by on 19 maja 2014

W sobotnie popołudnie wystartowałem w biegu na 10 km w Berdorfie. Był to sprawdzian formy w oficjalnym biegu. Wzgledem wcześniejszych treningów wynik był oczywiście lepszy. To naturalne, gdy startuje się wśród innych osób. Natomiast nie do końca mnie usatysfakcjonował. Rok temu także startowałem na tej samej trasie. Wynik poprawiłem o 7 sekund, także możnaby rzec, że był taki sam. SAM_1717

Przed startem kojarzyłem, że pod koniec całej trasy jest jakiś nieprzyjemny podbieg. To utkwiło mi w pamięci z ubiegłego roku. Niestety zatarło mi się w pamięci , że w/w podbieg był na odcinku około 1100 metrów i to po ósmym kilometrze!

DownloadedFile

Mimo, że wcześniej nawet nie poczułem odrobiny wyczerpania, to jednak ten wspomniany odcinek i temperatura powyżej 20 stopni osłabiła mnie to tego stopnia, że w rytm wpadłem dopiero na 400 metrów przed metą.

I tu wychodzą braki w przygotowaniu. Czy uda się coś z tym zrobić przez 2 tygodnie? -Raczej nie. Wiem, że trasa półmaratonu też jest z podbiegami. Nie są one takie ostre jak ten w sobotę, ale np między 16, a 19 km w zasadzie jest cały czas minimalnie pod górę (około 3 km)!

Biegam aktualnie ponad 50 km tygodniowo. Treningi raczej zwiastują ciagłą poprawę formy. Od dziś zmieniam porę biegania na wieczorną z powodu zbyt wysokich temperatur w ciągu dnia. Zresztą rozpoczęcie maratonu też jest wieczorem- o 19.00.

W ostatnim tygodniu zrzuciłem około 1 kg wagi. Mam z czego zrzucać, także to też dobry znak.

Ogólnie na kilkanaście dni przed startem bez niepokoju patrzę na swój udział w półmaratonie. W poprzednich latach nie byłem aż tak dobrze przygotowany, ale jak już wcześniej wspominałem bardzo dużo zależy od tego czy danego dnia i o danej godzinie wszystko  da się zgrać jak należy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>