browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bieganie można polubić.

Posted by on 18 grudnia 2013
cropped-Zdjęcie0929.jpg

Bieganie to coś więcej niż tylko dbałość o kondycję.

Chciałbym na tym blogu pokazać wszystkim, którzy chcieliby ruszyć się ze swojego krzesła przy biurku lub fotela przed telewizorem jak poprzez rekreacyjne bieganie można osiągnąć sukces pokonując dystans półmaratonu.

Początki przygody z joggingiem zazwyczaj nie są proste. Często za namową znajomych próbujemy swoich sił.  Po pierwszym lub drugim treningu biegowym możemy mieć już dość.

Czemu tak się dzieje? Zapał i chęć zmiany trybu życia przegrywa  to starcie ze źle dobranym planem treningowym.

Zanim zaczniemy czerpać radość z pokonania jakiegoś dystansu należy uświadomić sobie z jakiego poziomu starujemy i na co nas stać, gdy zakładamy po raz pierwszy dres i buty do biegania. Opinie nawet bardzo przychylnych nam osób mają drugorzędne znaczenie. Tak w tym momencie, jak i podczas każdego następnego treningu to Twój organizm będzie dawał Ci wskazówki na co aktualnie możesz sobie pozwolić.

Szczególnie odnosi się to do osób w wieku średnim oraz starszych.

Młodzi maja tą przewagę, że regeneracja po przesadnym trening trwa u nich o wiele krócej, oraz prawdopodobieństwo kontuzji także nie jest tak duże jak u biegaczy po czterdziestce.

Dlatego też gorąco zachęcam do śledzenia moich wpisów, zwłaszcza te osoby, dla których ważne jest pozytywne samopoczucie i satysfakcja z pokonania wielu barier w swoim życiu.

Foto0866

Mój cel- półmaraton podczas ING Night Marathon 2014

Zawsze przygotowywałem się indywidualnie do wszystkich swoich startów i mam wypracowane pewne zasady,  którymi chętnie się podzielę.

I jeszcze na koniec chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości. Jestem 100% amatorem. W wieku 39 lat zacząłem swoją przygodę z bieganiem. Mam za sobą 2 maratony i kilka półmaratonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>