browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bieganie, a noworoczne postanowienia.

Posted by on 6 stycznia 2014

Na temat noworocznych postanowień zawsze wiele się pisze. Mamy aktualnie wysyp artykułów na ten temat. Na fali tworzenia planów, które mają nikłą szansę realizacji wiele osób zaczyna trenować bieganie. Nic w tym złego. Nawet jakikolwiek ruch jest o niebo lepszy od marazmu. Złe natomiast jest zniechęcenie i rozczarowanie, które nieuchronnie czai się, gdy treningi stają się pozbawione motywacji.

Na motywację do joggingu można wpłynąć na wiele sposobów. Wspominałem wcześniej o wyznaczeniu sobie celu. Akurat w tej dziedzinie może być on jednoznaczny i bardzo klarowny.

IMG_1350

Zapisz się już dziś na jakąś imprezę. To naprawdę motywuje twoje bieganie

Na przykład moim celem  jest konkretny bieg za kilka miesięcy. Dla kogoś, kto chce na poważnie rozpocząć przygodę z bieganiem  to bardzo silny bodziec. Proponuję wyszukać w internecie na stronach o bieganiu kalendarza imprez i po prostu już dziś zapisać się na konkretny bieg.

Film pochodzi z serwisu you tube

W moim przypadku zawsze było to czynnikiem dominującym w motywowaniu się do treningów. Ważne jest też to, aby pochwalić się rodzinie i znajomym o swojej decyzji startu.

Treningów i tak nie ukryjemy przed otoczeniem. Prędzej czy później i tak wiadomo będzie, że biegamy, więc może warto oswoić świat z podjętą decyzją.

Uszczypliwe spojrzenia sąsiadów czy znajomych nie mogą być czynnikiem destrukcyjnym. Wiem , że łatwo o tym pisać, ale może to też należy zmienić w swoim życiu. Przecież nie popełniasz nic, co byłoby niezgodne z prawem, ani zwyczajami cywilizowanych ludzi. Także głowa do góry i ruszamy dalej z bieganiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>