browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bieganie rekreacyjne. O blogu słów kilka.

-images-SAM_0637-1Blog poświęcony jest przygotowaniu się przez osoby biegajace rekreacyjnie do pokonania dystansu półmaratonu.

Nie przedstawiam tu żadnego sztywnego planu treningowego. Pisząc go na bieżąco będę także przygotowywał się do startu w wyznaczonym przez siebie konkretnym biegu. Ponieważ jestem już po czterdziestce wiele rad kierował będę do swoich rówieśników. Sądzę jednak, że dużo tych zawartych informacji będzie miało znaczenie uniwersalne i niezależne od wieku czytelników.

Uważam, że bieganie rekreacyjne nie koniecznie musi ograniczać się do 15 minutowego truchtania po parku.

Z drugiej zaś strony daleki jestem od śrubowania sobie na siłę celów i poświęcania dla nich swojego zdrowia i nerwów.

Powinno to pozostać w sferze naturalnego i radosnego spędzania wolnego czasu. To łagodne przygotowanie do startu w półmaratonie powinno zaowocować pełnym satysfakcji dobiegnięciem do mety. Wynik czasowy to drugorzędna sprawa.

Blog podzielony będzie na kilka części. Przygotowując się do startu będę wdrażał całkiem nowe elementy, o których chcę też pisać. Warto będzie to wszystko uszeregować. Ponadto zamierzam podzielić się pewnymi tematami, które realizuje równolegle z treningami.

Znajdą się tu opinie na tematy sprzętu do biegania, zdrowia i programów wspomagajacych przygotowania.

Mimo to jednak najważniejsza będzie treść. Postaram się pokazać drogę, którą sam już kilkukrotnie przebrnąlem czerpiąc z tego ogromnie dużo pozytywnych wartości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>